egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 21, maj 2018 K. Jurkowska

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

17 maja klasa 2a udała się do pobliskiej biblioteki publicznej na spotkanie z autorką książek dla dzieci Barbarą Gawryluk.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pisarka prezentowała swoje książki i pięknym radiowym głosem czytała fragmenty niektórych z nich. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w te ciekawe opowieści. W przeważającej liczbie książek autorstwa Barbary Gawryluk głównymi bohaterami są zwierzęta. Równie ciekawe opowiadania zawierają książeczki z serii „Klinika zdrowego chomika”. Jak podkreślała podczas spotkania autorka, jej książki oparte są na autentycznych wydarzeniach i są przez nią tylko spisane w barwny literacki sposób. Pisarka interesuje się psimi historiami i na ich podstawie pisze książki. Najbardziej znane to te o Dżoku, który przez dwa lata czekał na swojego zmarłego właściciela na krakowskim skrzyżowaniu oraz o Balticu, który przez cztery dni płynął Wisłą na krze, aż uratowali go płynący po Bałtyku marynarze. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, aż przykro było się rozstawać.

Katarzyna Jurkowska

 

 

20180517 112933

Odsłony: 140