dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 29, styczeń 2018 M. Radziak

 

Tajemnice powietrza

23 stycznia klasa 1C i 2A w ramach zajęć „Fizyka dla smyka”, uczestniczyła w warsztatach pod tytułem: „Tajemnice Powietrza”. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się miedzy innymi co to jest ciśnienie, próżnia oraz powietrze i jakie ma składniki. Uczniowie przekonali się ile waży powietrze i dlaczego nikt z nich nie mógł odczuć nacisku jego ciężaru na sobie.

Asystując przy doświadczeniach dzieci samodzielnie sprawdziły, dlaczego balon rośnie w próżni, zmierzyły się także w „zapasach” z siłą ciśnienia atmosferycznego. Uczniowie mieli również możliwość wykonać lewitację przedmiotów w strumieniu powietrza, zrobić balonowy szaszłyk oraz zmierzyć siłę swoich uczuć do bliskich przy pomocy termometru miłości. Dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w tych zajęciach i już nie mogą się doczekać następnych.

Wychowawcy klas 1c i 2a

 

 

Odsłony: 250