dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: czwartek, 21, grudzień 2017 M. Radziak

Mikołaj w każdym z nas

W przedświątecznym tygodniu uczniowie klasy 1C udali się do Kina KIKA, na warsztaty audiowizualne połączone z seansem filmowym. Był to prezent, który klasa otrzymała od Świętego Mikołaja. Dzieci do końca nie wiedziały, co kryło się za mikołajkowym podarunkiem, gdyż była to dla nich niespodzianka.

Razem z bohaterami filmu „Mikołaj w każdym z nas” uczniowie przeżyli najbardziej niezwykłą wigilię Bożego Narodzenia, jaką można sobie wyobrazić! Poznali historię zakochanego w świętach stolarza Andersena, który w wigilijny wieczór, jak co roku, starał się zorganizować swojej rodzinie idealne święta. Dla bliskich Andersena oznaczało to kolejne, pełne katastrof świąteczne dni. Sytuację uratował jednak prawdziwy Święty Mikołaj, którego stolarz Andersen spotkał podczas samotnego spaceru w lesie. Zrządzenie losu oraz niezwykły wypadek spowodował, że pan Andersen gościł na Święta w domu Świętego Mikołaj, a Mikołaj w tym czasie zajadał się świątecznym puddingiem i dzielił prezentami z rodziną Andersenów. Co wynikło z tej niezwykłej zamiany i jaki był sekret odpakowywania gwiazdkowych prezentów, wie tylko ten kto wybrał się na seans! Nie mniej jednak możemy zdradzić, że dzięki tym wspólnie spędzonym chwilom, pierwszoklasiści dowiedzieli się, że magia świąt tkwi w ludziach, w bliskich, prawdziwym kontakcie z drugim człowiekiem, a najpiękniejszy prezent to ten, który zostaje podarowany „od serca”.

Wychowawca klasy 1c

 

 

 

Odsłony: 145