Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017 M. Cieślik

Program Edukacji Komunikacyjnej „Autochodzik” w naszej szkole

25 października uczniowie klasy I c wzięli udział w Programie Edukacji Komunikacyjnej, celem której jest przygotowanie dzieci do samodzielnego  i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Główne zadania realizowane w ramach projektu:

• Zapoznanie dzieci z różnymi środkami komunikacji i transportu oraz wyjaśnienie ich znaczenia dla życia i bezpieczeństwa ludzi,
  • Tworzenie sytuacji sprzyjającej poznawaniu i postrzeganiu zasad ruchu drogowego w celu bezpieczeństwa własnego i innych,
  • Budowanie i stosowanie właściwych nawyków podwyższających poziom bezpieczeństwa małych uczestników ruchu drogowego.

Największym entuzjazmem wśród dzieci cieszyła się zaproponowana przez przedstawiciela Straży Miejskiej zabawa w autochodziku.

Marta Cieślik, Piotr Pytel