dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: środa, 18, październik 2017 M. Radziak

Jesienny spacer do Biblioteki Publicznej w Swoszowicach

We wtorek 17 października klasy: 1a oraz 1c, dzięki uprzejmości Pań pracujących w Bibliotece Publicznej zostały zaproszone na spektakl teatralny w wykonaniu krakowskiego studia teatralnego „Krak Art” pod tytułem: „Zajęcza chatka”.

Spektakl nawiązywał do rosyjskiej baśni o tym samym tytule. Akcja rozgrywała się w lesie, gdzie mały zajączek podstępem został pozbawiony domu przez lisa. Szukając pomocy na swej drodze spotkał wielu przyjaciół, którzy próbowali mu pomóc. Mimo wielu starań, nawet silny niedźwiedź, pies czy krowa nie dali rady przebiegłemu złodziejaszkowi. Dopiero odwaga i przebiegłość koguta sprawiły, że zajączek odzyskał swoją chatkę.

Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi włączając ich do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała naszym młodym widzom. Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że wszyscy uczniowie pełni radości wrócili do szkoły.

Wychowawca klasy 1c

 

Odsłony: 181