Opublikowano: piątek, 11, październik 2019 M. Stokłosa-Marszałek

Kultowym samochodem przez świat!

Uczniowie klasy 3a bardzo lubią zapraszać na lekcję swoich Rodziców, którzy dzielą się z nimi swoimi zainteresowaniami i pasjami. Tym razem odwiedził nas tata Bartka - pan Jan Gądek, który przygotował prezentację „Legendy PRL-u – samochody osobowe”.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały historii o początkach motoryzacji w Polsce. Mogły zobaczyć slajdy przedstawiające pierwsze polskie pojazdy, a były to samochody Mikrus MR 300, Warszawa, Syrena, Fiat 125p, Polonez, Fiat 126p.

Nasz gość, który jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie motoryzacji, cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania. Jednak największą atrakcją było oglądanie zaparkowanego na szkolnym podwórku Fiata 125 p, którym pan Jan Gadek przyjechał do szkoły. Mogliśmy zobaczyć, co ten  piękny, kultowy już samochód z okresu PRL-u ma pod maską. Weszliśmy też do środka… i tu ciekawostka – zmieściło się nas 20.

Ta lekcja była naprawdę wspaniała! Może nawet zaszczepiła w niektórych miłość do starych samochodów, które mają swoją historię. Bardzo dziękujemy tacie Bartka za wspaniałe opowieści.

Marta Stokłosa-Marszałek