dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: piątek, 06, kwiecień 2018 Administrator


KONKURS INFORMATYCZNY

Wszystkich zainteresowanych przyszłych i obecnych programistów klas 4-7 zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji konkursu informatycznego

„Programiści na start”

Przedmiotem konkursu jest zaprogramowanie przez zespół (liczący od 2 do 4 osób) interaktywnej aplikacji w jednej z dwóch kategorii:

  1. gra typu „Snake”: postacią poruszającą się jest wąż, który może „zjadać” obiekty znajdujące się na ekranie, lecz musi unikać przeszkód (np. ramy okna); wąż w miarę „zjadania” obiektów powinien się „wydłużać”, a na planszy powinny widnieć uzyskane punkty.
  2. środowisko programistyczne: sterowanie postacią na ekranie za pomocą pisemnych komend, postać ma mieć konkretne zadanie do wykonania, np. pokonanie labiryntu; powinny być zapewnione co najmniej cztery poziomy (np. kolejne labirynty); instrukcja powinna być zamieszczona na ekranie lub w postaci wydrukowanej złożona na ręce Organizatora.

Układ projektu, szczegóły funkcjonalności oraz szata graficzna będzie zależeć tylko i wyłącznie od inwencji autorów. Aplikacja, względnie gra, powinna być odpowiednio opisana i podpisana.

Środowiskiem programistycznym jest SCRATCH.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie i udostępnienie aplikacji w odpowiednim studio konkursowym o numerze: 4964449 oraz złożenia oświadczenia (Załącznik nr 1) na ręce organizatora.

Konkurs trwa do 20 maja 2018 r.

Szczegóły konkursu

Odsłony: 184