dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 04, kwiecień 2017 Marta Cieślik


Konkurs „Żonkilowy kapelusz Jej Królewskiej Mości…”

         Nawet dziecko wie, że Królowa Angielska nie pokazuje się publicznie bez eleganckiego nakrycia głowy. Kapelusze tworzą dla Niej najbardziej znani projektanci. Wyszukane nakrycia głowy są nie tylko ochroną przed wiatrem, słońcem, niepogodą, ale przede wszystkim piękną ozdobą, a nawet jak, twierdzą niektórzy, namiastką korony.

W ramach XX edycji akcji Pola Nadziei zachęcam, w imieniu organizatorów konkursu, dzieci i młodzież do zabawy w modystkę i zaprojektowanie kapelusza, toczka, czapki, melonika, cylindra lub beretu z motywem żonkilowym. Nakrycie głowy może mieć kształt np. żonkilowego kwiatu, kosza, doniczki lub flakonu z żonkilami.

Żonkil może być także elementem nakrycia głowy np. jako brosza, wzór na materiale, haft. Technika wykonania pracy dowolna. Kapelusz może być uszyty, zrobiony na drutach, szydełkiem itd. Trzeba mieć na uwadze, aby uszyte materiały były w miarę trwałe takie jak: filc, włóczka, papier. Rozmiar kapelusza powinien być taki, aby pasował na głowę przeciętnej, dorosłej osoby tzn. 54 – 57 cm (obwód głowy). Szkoła może zgłosić do konkursu maksymalnie 20 kapeluszy.

Prace należy składać do p. Marty Cieślik, do 27 kwietnia 2017.

Najpiękniejszy spośród przekazanych na konkurs kapeluszy wraz z listem i pamiątkowym zdjęciem zostanie przesłany Królowej Elżbiecie II.

Wybrane kapelusze wezmą udział w pokazie, który odbędzie się na zakończenie akcji Pola Nadziei.

 

 

 


Brytyjski rodowód żonkilowej akcji….

Pola Nadziei są programem stworzonym przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer   Care w Wielkiej Brytanii. W 1998 roku MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50 – lecie. Przygotowując się do tej uroczystości, a mając za patronkę Marię Skłodowską Curie, Organizacja postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji „Pól Nadziei”, ponieważ w tym mieście powstało pierwsze w kraju hospicjum – Hospicjum św. Łazarza.

Odsłony: 387