egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018 A. Smoleń-Zaborska

 

„Drogi do Niepodległej”- międzyszkolny konkurs historyczny

         W związku z okrągłą, setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Drogi do Niepodległej”. Po raz pierwszy odbył się w naszej szkole tego typu konkurs. Do udziału zaprosiliśmy drużyny ze szkół mieszczących się na terenie Dzielnicy X. Goście nie zawiedli.

Drużyny siódmoklasistów rywalizowały w kilku konkurencjach, między innymi teście wiedzy, bingo, puzzlach czy quizie kahoot. Jury przyznawało również punkty za przygotowanie plakatu z logo nawiązującego do tematyki konkursu. Drużyny przygotowały stroje, które nawiązywały do wydarzeń z dziejów walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Także tutaj uczestnicy nie zawiedli. I tak mogliśmy podziwiać strój żałobny z czasów powstania styczniowego, przebranie działacza PPS, konspiratora czy młodego obrońcy Lwowa. Największe wrażenie zrobili jednak uczniowie, którzy wystąpili w strojach: szlacheckim i strojach ludowych (krakowskim, śląskim, wielkopolskim).Pojawił się i sam Józef Piłsudski ze swoimi charakterystycznymi wąsami.

Po części konkursowej, czekając na wyniki, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i ozdobić własnoręcznie ekologiczną torbę. Przydała się ona bardzo – tego dnia nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Doceniając wiedzę, starania i przygotowania zespołów komisja przyznała następujące nagrody:

 

miejsce I (ex equo) – Szkoła Podstawowa nr 43 oraz Szkoła Podstawowa nr  97

miejsce II··- Szkoła Podstawowa „Rajska Szkoła”

miejsce III - Szkoła Podstawowa nr 134

miejsce IV - Szkoła Podstawowa nr 135

 

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że konkurs był wspaniałą zabawą, okazją do pokazania, że historia nie musi być nudna. Bardzo nas to cieszy.

Gorąco dziękujemy wszystkim zespołom i ich opiekunom.

Agnieszka Smoleń-Zaborska

Patrycja Kulka

 

 

Odsłony: 485