dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: piątek, 11, maj 2018 K. Świergosz

Międzyszkolny etap konkursu Mistrz Matematyki rozstrzygnięty!

Mistrz Matematyki" to konkurs przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie boją się niebanalnych zadań oraz logicznych łamigłówek. Chcieliśmy pokazać, że matematyka to dziedzina, która nie tylko spędza sen z oczu naszym podopiecznym, ich rodzicom i opiekunom, ale dostarcza radości, rozwija, zmusza do myślenia i odkrywania zależności między elementami świata, w którym żyjemy. Matematyka jest wokół nas! - to nie tylko pusty frazes głoszony przez naukowców czy akademików - to prawda, którą trzeba codziennie na nowo odkrywać.
W tym roku do wspólnych zmagań zaprosiliśmy uczniów zaprzyjaźnionych szkół makabrzanych. Na zaproszenie odpowiedziały trzy placówki.
"Mistrzowie" ze Szkoły Podstawowej nr 90, Szkoły Podstawowej nr 113 oraz Szkoły Podstawowej nr 149 przyjechali do nas we czwartek, 10 maja. Po trwającym 45 minut teście i krótkim poczęstunku wszyscy uczestnicy finału wzięli udział w "Grze matematycznej". Okazało się, że kreatywne i logiczne umysły naszych uczniów błyskawicznie poradziły sobie z zadaniami, a współpraca w grupach mieszanych (po jednym reprezentancie z każdej szkoły) udała się znakomicie.
 
Zwycięzcom gratulujemy sukcesów i zapraszamy w przyszłym roku!

 

Odsłony: 163