dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: piątek, 04, maj 2018 A. Smoleń-Zaborska

„1918 - Weterani”

28 kwietnia  uczniowie  Magdalena Dziedzic, Miłosz Kasprzycki, Justyna Tokarz,  Kacper Wiercioch i Martyna Hotloś wzięli udział w grze terenowej „1918 - Weterani”.

Gra miejska poświęcona była historii walk polskich formacji zbrojnych w ostatnim roku Wielkiej Wojny oraz działalności niepodległościowej w strukturach armii zaborczych. Jej celem było przybliżenie różnorodnych dróg, jakimi polscy żołnierze i konspiratorzy dążyli do celu – wymarzonej niepodległości. Jako uczestnicy gry  uczniowie wcielili się w rolę dziennikarzy, którzy starali się odszukać weteranów tych formacji i zebrać ich relacje. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną, bo każdy punkt gry wiązał się z różnorodnymi zadaniami.

Podczas gry udało się nam spotkać 4 generałów i rozwiązać przygotowane przez nich zadania.  Wykonanie zadań, odnalezienie bohaterów gry nie było łatwe, ale sprawiło wiele radości. Po zliczeniu punktów wszystkich drużyn okazało się, że nasza grupa Kuriera Ilustrowanego zajęła  I miejsce.

Agnieszka Smoleń-Zaborska

 

 

 

Odsłony: 175