dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 27, marzec 2018 A. Smoleń-Zaborska

 

Konkurs Patria Nostra

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Historycznym PATRIA NOSTRA, którego celem jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych. W tym roku do Konkursu przystąpiło ponad 300 szkół z całej Polski oraz 21 szkół zagranicznych, między innymi z Litwy, Białorusi, Ukrainy czy Kazachstanu. W małopolskiej edycji wzięło udział 110 szkół.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu 30 – sekundowej animacji prezentującej wylosowane wydarzenie z historii kraju. Uczniowie klasy 7 a przygotowywali animację dotyczącą postaci Janusza Korczaka. Pracę konkursową przygotowały: Marcela Zawisz, Emilka Wójcik, Justyna Tokarz przy wsparciu kolegów z klasy Darka Geca, Kacpra Kapuścińskiego i Miłosza Kasprzyckiego, którym serdecznie dziękujemy.

Gala finałowa w województwie małopolskim odbyła się 12 marca 2018 roku w budynku Filharmonii Krakowskiej z udziałem pani Barbary Nowak –Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć prace konkursowe innych drużyn, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie.

Prace konkursowe będzie mógł zobaczyć każdy, będą emitowane na telebimach reklamowych na terenie Krakowa i Warszawy.

Wszystkie prace można obejrzeć na stronie internetowej konkursu Patria Nostra.

Agnieszka Smoleń-Zaborska

 

 

Odsłony: 181