dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 05, marzec 2018 D. Głownia

 

XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie „Krakusek”

Organizatorami tego konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego oraz Akademia Żakowska. Tematem tegorocznej edycji był „Kraków królów i bohaterów”.

Uczniowie klasy 3 C poznawali swoje rodzinne miasto podczas spaceru z Akademią Żakowską. Zajęcia muzealne na Wawelu przybliżyły im postacie królów i wielkich Polaków. Poszerzali swoją wiedzę czytając wymaganą literaturę. Mogli ją utrwalić wykonując plakaty.

W szkolnym etapie konkursu wyróżnili się Franciszek Nowak, Magdalena Radwańska, Paweł Godawiec-Obuchowicz, Marcelina Kwiecień oraz Karolina Prokop. W finale konkursu, 22 marca 2018 r. na Zamku Królewskim na Wawelu weźmie udział Franciszek Nowak, który bezbłędnie rozwiązał wszystkie zadania testowe.

Dorota Głownia

 

 

Odsłony: 336