dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 29, maj 2017 Z. Kania

 

Nagroda w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu: Eksperyment Łańcuchowy 2017

 W sobotę tj. 27 maja 2017r nasi uczniowie z klasy 6b: Wiktor Guzik, Norbert Guzik, Jan Figlarski i  z klasy 5b - Franciszek Figlarski udali się  do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego by tam zaprezentować owoc swojej długiej pracy w garażu, gdzie spotykali się całą grupą kilkanaście razy przez ostatnie 2 miesiące, by wykonać urządzenie o nazwie „Park Rozrywki” w taki sposób, by stało się ogniwem długiego łańcucha urządzeń, konstruowanego przez różne grupy wiekowe z całej Polski. Dużym wsparciem  i pomocą służyli im ich tatusiowie: p. Guzik i p. Figlarski.

Uczniowie prezentowali się w odstępach godzinnych 3 razy. Za każdym razem kulka metalowa właściwie wykonała swoją pracę, wykorzystując siłę grawitacji, zasadę zachowania pędu, windę, robota, spiralę, młotek, patyczki i patyki i różnorodne rury. Uczniowie  ładnie zaprezentowali się profesorom pracującym w komisji konkursu, prawidłowo przedstawili wszelkie prawa fizyczne i zależności w eksperymencie, promując naszą szkołę. W przerwie między uruchamianiem łańcuchów z eksperymentalnymi urządzeniami dzieci mogły zwiedzać Instytut Fizyki i przygotowane stoiska z okazji Festiwalu Nauki, brać udział w wykładach, czy bawić się cieczą nieniutonowską, oglądać różne pokazy i doświadczenia. Podobało nam się Laboratorium Zimnych Atomów, gdzie ze zdziwieniem się dowiedzieliśmy, że światło (choć świeci i grzeje) właśnie chłodzi atomy.

 Dziękujemy tym, którzy nas odwiedzili w Instytucie Fizyki. Oprócz zdobytej wiedzy i umiejętności, oprócz wzmocnienia pracy w grupie uczniowie zdobyli  też Nagrodę Publiczności!

 Gratuluję występów naukowych i zachęcam do  liczniejszego udziału uczniów naszej szkoły za rok w VI edycji Konkursu. Warto!

 

Zofia Kania

 

Odsłony: 662