Opublikowano: poniedziałek, 29, kwiecień 2019 A. Sikora

Ze świąteczną wizytą w Konarach

W środę 17 kwietnia 2019 roku, tuż po Egzaminach Ósmoklasisty z Języka angielskiego, uczennice naszej szkoły zaangażowane w Projekt: Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia, pod opieką pani katechetki Agnieszki Sikory, wyruszyły, by obdarować prezentami świątecznymi osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Konarach. Dziewczyny rozpoczęły wizytę w Bonifraterskiej Fundacji od zwiedzania pracowni: komputerowej, muzycznej, ceramicznej, plastycznej, stolarskiej i kulinarnej.

Zapoznały się z działaniem specjalistycznego sprzętu wspierającego proces edukacji uczestników terapii. Podziwiały  wykonane przez niepełnosprawnych artystów kartki z życzeniami, stroiki wielkanocne oraz prace plastyczne. Następnie rozdały paczki wielkanocne każdemu z uczestników terapii zajęciowej. Radość była ogromna i to nie tylko ze strony obdarowywanych. Dziewczyny mówiły, że dawanie także i im sprawiło wielką radość.

Nie zabrakło serdecznej rozmowy i życzliwości. Takie działania poza promowaniem właściwych postaw mają na celu naukę wrażliwości, otwartości, empatii i łamią stereotypy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie rzeczy dla wielu potrzebujących osób. Wraz z uczniami udało się zrobić 40 paczek. Każda zawierała wielkanocne życzenia przygotowane wcześniej przez uczniów klas 1-3 na lekcji religii. Klasy starsze wykonywały kartki wielkanocne dla bezdomnych z Fundacji Ojca Pio, które były rozdawane przez wolontariuszy podczas śniadanka wielkanocnego. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

Agnieszka Sikora