Opublikowano: środa, 02, styczeń 2019 A. Smoleń-Zaborska

Wszystkie Kolory Świata – V edycja w naszej szkole

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

Wszelkie informacje dotyczące realizacji projektu będą pojawiać się na stronie internetowej szkoły i tablicach ogłoszeń. Wykroje do uszycia laleczek można odbierać u pani Agnieszki Smoleń- Zaborskiej.

Laleczki szyjemy do 10 lutego 2019 roku.