egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: wtorek, 18, grudzień 2018 W. Greszta-Kudyba

Pasowanie czwartoklasistów, czyli Skok przez skórkę

Dnia 04.12.2018 r.  odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość. W święto górników czwartoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów klas starszych. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci wzięły udział w wielu ciekawych  konkurencjach. Uczestnicy stanęli przed trudnym wyzwaniem. Ocenie podlegały różne umiejętności. Wypicie soku z cytryny, wykonanie portretu swojej wychowawczyni, wykazanie się wiedzą na temat historii szkoły i Swoszowic to tylko niektóre z zadań, z którymi zmierzyli się uczniowie klas czwartych.


W konkurencjach wzięły udział także wychowawczynie  czwartoklasistów, które na „szóstkę” zdały egzamin z wiadomości na temat swoich klas.  W rolę prowadzących wcielili się reprezentanci klasy 7a.  Uczestnicy z uśmiechem na ustach przeszli wszystkie próby. Po świetnym wykonaniu piosenki oraz wypowiedzeniu niezwykle ważnych słów związanych
z pasowaniem na ucznia klasy czwartej, nastąpił moment, na który wszyscy czekali, mianowicie „skok przez skórkę”. Z wyzwaniem zmierzyły się nie tylko dzieci. Z niezwykłą starannością skok wykonały  również wychowawczynie czwartoklasistów. Na koniec uroczystości przedstawiciele samorządu szkolnego wręczyli przewodniczącym pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie witamy wśród grona uczniów klas starszych!

 

 

Odsłony: 257