dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 04, listopad 2018 A. Sikora

korowod

31 października przez naszą szkołę  po raz pierwszy przemaszerowali niemalże wszyscy święci!

Kolorowy, radosny, a przede wszystkim "święty" korowód wyruszył, by na każdej przerwie ze śpiewem na ustach i świętością w sercach  pokazać piękne postaci świętych. To właśnie do naszej szkoły w tym roku zstępują święci i błogosławieni Kościoła katolickiego. W ich role wcielają się uczniowie, niejednokrotnie zafascynowani historiami wybranych przez siebie postaci.

Okazało się, że był to pomysł bardzo trafiony i  cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. W rolę świętych  postanowiło wcielić się prawie 50 dzieci. Bardzo cieszy też fakt, że dzieci często sięgają również po mniej popularnych świętych. W tym roku, obok dobrze wszystkim znanych postaci - św. Kingi, św. Jadwigi czy św. s. Faustyny, znaleźli się także zagraniczni święci, wśród nich św. Juan Diego czy bł. Pier Giorgio Frassati.

Zainteresowanie ze strony dzieci bardzo cieszy, a serce rośnie jeszcze bardziej, kiedy widzimy, że uczniowie z ogromnym przejęciem opowiadają o swoim świętym i chcą przez to jak najwięcej przekazać innym. Prezentacja świętych i błogosławionych była jednocześnie I etapem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego pt. "Korowód Świętych" dla uczniów szkół podstawowych. Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie: www.zsoi4.pl.

                                                                                         

Organizatorzy korowodu

                                                      Agnieszka Sikora, Bartłomiej Nawara, Joanna Suchanecka

 

 

 

Odsłony: 125