dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 04, listopad 2018 A. Sikora

 

Dzień Papieski w naszej szkole

Święty Jan Paweł II -  papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim uhonorować, w Kościele rzymskokatolickim ustanowiono  Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym. Z tej okazji 16 października w naszej szkole obchodziliśmy czterdziestą rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża.

Przypomnieliśmy dzieciństwo Karola Wojtyły, które nie było kolorowe i usłane różami, a jednak pomogło Mu stać się Wielkim Człowiekiem, znanym na całym świecie i kochanym przez wszystkie narody. Jego wielka siła, którą czerpał od Boga i Matki Bożej prowadziła Go do najdalszych zakątków świata. Chcieliśmy pokazać, że niósł On nadzieję tam, gdzie Jej brakowało. Spotykał na swej drodze dzieci i młodzież, przed którymi stawiał trudne zadania, wierząc, że młodzi są nadzieją i przyszłością świata. Wierzył, że każdy może się zmienić, być dobrym i świętym. 

Uroczystość tę zorganizowała pani katechetka Agnieszka Sikora wraz z uczniami klasy VIa i IV c. Występ urozmaicały ulubione pieśni Jana Pawła II zaśpiewane przez uczniów z akompaniamentem gitary i pięknym koncertem skrzypcowym Magdaleny Radwańskiej  z klasy IV c. Prezentacja o świętym Janie Pawle II, konkurs z nagrodami, krótka inscenizacja i zaprezentowanie własnoręcznie wykonanego szkicu świętego to prosty sposób , aby przybliżyć wszystkim uczniom postać tego Wielkiego Polaka. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za  ciepłe przyjęcie nas w klasach.

                                                                             Agnieszka Sikora

 

Odsłony: 90