dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: piątek, 12, październik 2018 L. Comber

 

Wymiana z Belgią 2018

W dniach 29.09. - 5.10.2018 r.  szesnaścioro uczniów naszej szkoły z klas siódmych i ósmych  pod opieką pani Luizy Comber i pana Krystiana Gajewskiego  wzięło udział w II części wymiany  polsko-belgijskiej. Tym razem to nasi uczniowie odwiedzili belgijskich przyjaciół w ich domach. W ciągu  pięciu dni zwiedzili zabytkowe miasteczko Diest, wzięli udział w grze terenowej w Hasselt ,zobaczyli  Ardeny, gdzie podziwiali  największą  jaskinię Belgii – Grotte van Han i zwierzęta w  safari parku, odwiedzili również  Brukselę - stolicę Unii Europejskiej.

W szkole uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, w czasie których mogli się lepiej poznać i zaprezentować. Dodatkową atrakcją był wyjazd na kręgle wszystkich uczestników wymiany.  Na zakończenie Belgowie i Polacy   wzięli udział  w wycieczce rowerowej po okolicy Diest oraz w warsztatach w miasteczku Bokrijk, podczas, których dowiedzieli się jak wyglądało życie w Belgii sto lat temu.

Mieszkając u rodzin  belgijskich  uczniowie mieli okazję poznać belgijskie potrawy, język, zwyczaje i styl życia. Dzięki wymianie zdobyli niezwykłe doświadczenia, a przede wszystkim poznali przyjaciół z Belgii oraz ich rodziny.

                                                         

                                                                                                               Luiza Comber

                                                                                                               Krystian Gajewski

 

 

 

Odsłony: 107