dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 23, październik 2018 K. Laszczyk-Szustka

 

I Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych w Krakowie

W sobotni wieczór 20 października w Muzeum Manggha w Krakowie uczniowie z naszej Szkoły Podstawowej nr 43 uczestniczyli wraz z rodzicami w uroczystej gali rozdania nagród  w konkursie FILMOLOGIA- EKOLOGIA na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ekologicznych (IGFF). Celem konkursu było wyłonienie najlepszego filmu młodych twórców, inspirowanego ekologią i problemami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Dwa filmy, których twórcami byli uczniowie naszej szkoły zakwalifikowało się do grona trzech najlepszych amatorskich produkcji spośród kilkudziesięciu nadesłanych propozycji.

Miejsca na podium zajęły filmy: „Eko-ninja na ratunek”, którego autorami byli uczniowie klasy 8b Aleksandra Dukała, Natalia Kuźdub, Julia Balicka, Alicja Ulidowska, Martyna Hotloś, Martyna Romek i Jacek Balicki oraz „Segregacja śmieci- walka z recyklingiem”, którego twórcami byli uczniowie klasy 8a Magdalena Dziedzic, Miłosz Kasprzycki i Kacper Kapuściński.

Podczas gali można było spotkać liczne gwiazdy polskiego kina, sceny muzycznej oraz producentów z całego świata. Wyboru najlepszych filmów ekologicznych w różnych kategoriach dokonywało wybitne jury festiwalu: Paweł Deląg, Piotr Biedroń, Marta „Sarsa” Markiewicz oraz Paulina Skibińska.

Szkolni zwycięzcy z dumą pozowali na ściance i czerwonym dywanie! Wspólnie mamy nadzieję, że to początek ich międzynarodowych sukcesów.

 

Fotorelacja na RMF24

 

Katarzyna Laszczyk-Szustka
opiekun projektów filmowych

 

 

 

Odsłony: 117