dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 23, październik 2018 P. Kulka

Widowisko Dumy i Radości

22 października uczniowie małopolskich szkół przeszli barwnym korowodem ulicami Krakowa. W widowisku Dumy i Radości, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wzięło udział około 10 tysięcy osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym także i nasza reprezentacja – uczennice klasy 8b, pod opieką nauczycieli historii.

Szliśmy barwnym korowodem przez ulice Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa do Parku Jordana. Nasz pochód był żywą lekcją historii, przypominającym dzieje naszej Ojczyzny. Uczniowie wielu szkół poprzez swe kostiumy przedstawiali postaci wielkich Polaków oraz znaczące wydarzenia z dziejów Polski. Nasza delegacja przypominała Polki, które wraz z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku zyskały, jako jedne z pierwszych na świecie,  prawo głosu. Na miejscu, w Parku Jordana czekał na nas prawdziwy, barwny piknik. Mogliśmy się posilić ciepłą grochówką, obejrzeć występy reprezentantów szkół oraz spotkać się z rówieśnikami  z niemal całego województwa.

 

Agnieszka Smoleń-Zaborska, Patrycja Kulka

 

 

 

Odsłony: 108