Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 A. Smoleń-Zaborska

BohaterOn – podsumowanie

W ciągu ostatnich dwóch tygodni uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „BohaterOn Wyślij kartkę do Powstańca”.

BohaterOn – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Tak jak planowaliśmy wysłaliśmy 100 kartek nawiązując do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem było uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego i pokazanie, że pamiętamy o ich poświęceniu.

Uczniowie samodzielnie tworzyli życzenia, ozdabiali kartki oraz zapoznawali się z życiorysami osób, do których pisali.

Agnieszka Smoleń-Zaborska