dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 30, wrzesień 2018 N. Kaczocha

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków, ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. Celem tego wydarzenia jest również propagowanie uczenia się języków, co sprzyja idei wielojęzyczności, oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami.

W tym dniu społeczność szkolna „przeniosła się”  do europejskich krajów, takich jak: Niemcy, Grecja, Belgia, Hiszpania, Francja, oraz Włochy. Było to możliwe dzięki uczniom klasy V b, V c, VII a i VII b, którzy poprzez własnoręcznie wykonane plakaty, w ciekawy sposób ukazali najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące poszczególnych państw. Uczniowie starali się pokazać najważniejsze informacje o krajach, przedstawili ich symbole, oraz postarali się przybliżyć tradycję, kulturę, zwyczaje, przypominając także o słynnych postaciach z danego kraju. Prace uczniów zostały wywieszone na gazetce szkolnej, dzięki czemu cała społeczność szkolna ma możliwość zobaczyć pracę uczniów, oraz dowiedzieć się z nich wielu ciekawych informacji. Na uczniów czekały również ciekawostki o krajach europejskich, quiz językowy z wykorzystaniem platformy Kahoot, oraz możliwość zapisywania wyrazów za pomocą alfabetu rosyjskiego.

 

 

Odsłony: 143