dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018 A. Smoleń-Zaborska

 Projekt eTwinning „100 lat Niepodległej”

        Od lutego do czerwca w Szkole Podstawowej nr 43 w Krakowie był realizowany projekt „100 lat Niepodległej”.  Szkoła nawiązała współpracę na platformie e-Twinning ze szkołami z województwa śląskiego. Wspólnie z nauczycielami  z czterech  szkół opracowano założenia projektu. Pomysł na tematykę projektu wiązał się  z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i działaniami, jakie z tej okazji podejmują szkoły.

Celem projektu było wzbogacenie wiedzy z zakresu historii Polski oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i muzycznych. Każda ze szkół biorących udział w projekcie wykonała następujące działania:

1. Przedstawienie się partnerów w formie prezentacji na platformie TwinSpace.

2. Wykonanie zadań projektowych – pocztówka, znaczek dla Niepodległej.

3. Nagranie piosenki o tematyce patriotycznej.

W naszej szkole działania projektowe wykonały klasy siódme i czwarte. Powstały piękne pocztówki, znaczki, które stały się ilustracją do piosenki „Niepodległa niepokorna” wykonanej przez szkolny chór. Wszystkie aktywności były rejestrowane i publikowane na TwinSpace. Każda ze szkół mogła pochwalić się efektami swojej pracy, wzajemnie się uczyć i prezentować  ciekawe pomysły.

Agnieszka Smoleń- Zaborska

 

 

Odsłony: 119