egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: środa, 20, czerwiec 2018 A. Smoleń-Zaborska

 

„zaWody dla AFRYKI”

650 szkół i przedszkoli z całej Polski włączyło się do akcji „zaWody dla AFRYKI”, nasza szkoła również wzięła udział w projekcie UNICEF.

 Podczas zajęć przyrody i historii realizowano zajęcia edukacyjne poświęcone tematyce znaczenia wody dla człowieka oraz dostępu do czystej wody pitnej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie problemy dotykają mieszkańców krajów afrykańskich w związku z utrudnionym dostępem do wody, a także, jak przekłada się to na ich zdrowie i życie.

W ramach tematów poruszanych na zajęciach pojawiły się także kwestie zużywania wody przez mieszkańców krajów wysokorozwiniętych w porównaniu do krajów rozwijających się. Zwieńczeniem tych treści było przygotowanie przez uczniów projektów Kodeksów Oszczędzania Wody. Kodeksy te miały stanowić listę praktycznych zasad, możliwych do wdrożenia w przeciętnym gospodarstwie domowym. Rolą tych zasad miało być zwrócenie uwagi na ilość zużywanej wody. Dzięki prostym poradom można ograniczyć zużycie wody.

W naszej szkole zorganizowaliśmy wystawę przygotowanych kodeksów by każdy mógł zobaczyć, jak ważne jest racjonalne korzystanie z wody w codziennym życiu.

 

Agnieszka Smoleń-Zaborska

Aneta Rzepka

 

 

Odsłony: 232