egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 11, czerwiec 2018 A. Smoleń-Zaborska

 

Parada Patronów

Dzieci i młodzież z ponad 60 placówek oświatowych przemaszerowało w piątek, 8 czerwca, ulicami Krakowa w niezwykle barwnej i długiej Paradzie Szkolnych Patronów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 4 b i 4c.

Wspaniały klimat miejskiego happeningu, doping turystów i zachwyt mieszkańców miasta wynagrodziły uczniom pracę nad odpowiednim wyeksponowaniem patrona szkoły. Na czele naszej grupy dumnie kroczyli król Stanisław August Poniatowski w towarzystwie Hugona Kołłątaja. W orszaku króla nie zabrakło twórców Komisji Edukacji Narodowej, którzy ponad 200 lat temu postanowili zadbać o polską edukację.

Pomimo upału atmosfera była wyjątkowa. Wśród wielu innych wspaniałych patronów krakowskich szkół wszyscy uczestnicy wydarzenia czuli się niecodziennie.

Bardzo dziękujemy za pomoc podczas parady i przygotowanie strojów pani Aleksandrze Kolasie, pani Gabrieli Starowicz i pani Marzenie Biesiadeckiej.

 

Agnieszka Smoleń- Zaborska
Patrycja Kulka

 

 

 

Odsłony: 318