dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: piątek, 18, maj 2018 M. Radziak

 

112-numer, który ratuje życie

15 maja 2018 roku wszystkich uczniów klas 1-3 odwiedzili pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. Tematem zajęć było przeznaczenie numeru 112, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia oraz zasady pierwszej pomocy.

Prowadzący zajęcia opowiedzieli dzieciom o swojej pracy w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę na temat numeru alarmowego 112. Dowiedzieli się, kiedy i jak zgłaszać sytuacje alarmowe oraz jak postępować w sytuacjach, gdy niebezpieczeństwo zagraża im samym lub innym osobom. Dzieci zapoznały się z procedurą zgłaszania wypadku i wzywania fachowej pomocy. Podczas spotkania przeprowadzono symulację zgłoszeń, w której uczniowie wcielali się w rolę osoby zgłaszającej. Szczególną uwagę zwrócono na to, żeby nie blokować linii alarmowej, jeżeli nie występuje żadne zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska. W czasie wizyty prowadzący pokazali i przećwiczyli z dziećmi udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Zajęcia zostały przeprowadzone w bardzo interesujący oraz przystępny dla dzieci sposób. Prowadzący wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością przekazania naszym uczniom niełatwych zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani licznymi gadżetami, które pozwolą im czuć się bezpiecznie na drodze oraz misiem, który ma nam przypominać o tej wizycie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak ważną lekcję, która nauczyła nas prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Wychowawcy klas 1-3

 

 

Odsłony: 122