dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: środa, 09, maj 2018 B. Boroń

 

Festiwal zdrowia w naszej szkole

            25 kwietnia w naszej szkole odbył się Festiwal zdrowia. Impreza ta stanowiła podsumowanie prowadzonych przez nas działań prozdrowotnych a także miała na celu zachęcenie społeczności szkolnej i lokalnej do  zdrowego, aktywnego stylu życia.


W przedsięwzięciu wzięli udział Rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni przedstawiciele środowiska lokalnego. Festiwal rozpoczął  się tanecznym pokazem w wykonaniu uczniów klas 3b i 3d. Było wesoło i bardzo kolorowo! W scenkach przygotowanych przez uczniów klas: 2a, 5b i 7b znalazło się wiele ważnych wskazówek, jak żyć zdrowo – czego się wystrzegać a co służy naszemu dobremu samopoczuciu. Wszyscy aktorzy z wielkim zaangażowaniem recytowali  przydzielone im kwestie i spisali się wspaniale w swoich rolach. Rozdano też upominki i dyplomy dla tych uczniów, którzy wzięli udział w konkursach przygotowanych w związku z festiwalem.

            Na boisku szkolnym znalazły się stoiska przygotowane przez naszych Rodziców Ekspertów. Tu każdy mógł  otrzymać informacje, m.in. jak zdrowo się odżywiać, jak radzić sobie z alergią pokarmową, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta. Można było spróbować zdrowych przekąsek na stoisku ze zdrową żywnością, nauczyć się prawidłowego mycia rąk, sprawdzić ostrość widzenia a także zmierzyć ciśnienie i dowiedzieć się, co wpływa na jego prawidłowy poziom. Studenci Akademii Wychowania Fizycznego pod opieką Rodzica z naszej szkoły przygotowali stanowisko związane z prawidłową postawą ciała. Na nasze zaproszenie odpowiedziało również Uzdrowisko Kraków Swoszowice, które przygotowało informacje o zabiegach wykonywanych w Uzdrowisku oraz o leczniczych właściwościach wody. Zdrową wodę dla ochłody w tak ciepłym dniu zapewniły nam Wodociągi Miejskie Kraków.

            Na specjalnie przygotowanym placu uczniowie brali udział w różnych konkurencjach – w ramach projektu Stars na rowerach, hulajnogach i rolkach pokonywali tor przeszkód, a w nagrodę otrzymywali drobne upominki – odblaski, książeczki, breloczki.

            Uczniowie klasy 7 rozdawali ulotki, które sami przygotowali – dotyczyły one diety i aktywności fizycznej, w szczególności jazdy na rowerze. W ten sposób chcieliśmy też zachęcić uczestników festiwalu do udziału w Rowerowym Maju.  

            Pomoc w organizacji, przekazanie nagród i owoców, wsparcie eksperckie Rodziców – to wszystko sprawiło, że Festiwal zdrowia po raz kolejny okazał się udanym przedsięwzięciem. Ważnym dla całej społeczności szkolnej, gdyż istotnym aspektem kształcenia i wychowywania w naszej szkole jest zdrowie, dlatego podejmujemy wiele działań z nim związanych. Tytuł Szkoły Promującej Zdrowie zobowiązuje nas do szczególnej troski o to, by nasi uczniowie świadomie wybierali to, co dla nich dobre.                                                                                                Organizatorzy Festiwalu Zdrowia

 

 

Odsłony: 312