dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: poniedziałek, 07, maj 2018 P. Kulka


Apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja

          27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku świętowanie rocznicy uchwalenia konstytucji zbiega się ze stuleciem odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy 4c, pod opieką pani Patrycji Kulki oraz pani Danuty Torby przygotowali mały spektakl, dzięki któremu widzowie przenieśli się w czasie.

Historię uchwały rządowej z 1791 roku i jej twórców opowiedział nam sam Mistrz Jan Matejko. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie nie tylko okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej, ale także jak wielkie znaczenie przez cały okres XIX i XX wieku miała pamięć o tym wydarzeniu. Oprócz klas IV-VII w apelu wzięli też udział trzecioklasiści. Była to dla nich kolejna okazja, by zobaczyć szkolną uroczystość i przeżyć ją wraz ze starszymi kolegami.  Już za kilka miesięcy bowiem  oni sami dołączą do grona starszaków.

Patrycja Kulka

 

 

Odsłony: 203