dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 25, marzec 2018 Administrator

 

 kiermasz18 misteria18
Kiermasz Wielkanocny Misteria

 Przygotowania do tegorocznego kiermaszu zaczęły się już w piątek, kiedy to rodzice wraz z nauczycielami połączyli siły i przygotowali piękne stroiki świąteczne. Powstały fantastyczne, wiosenne kompozycje, w najróżniejszych kolorach, ale dominowała oczywiście zieleń – kolor nadziei.„Przyszliśmy, aby rozważać cenę miłości, jaką zapłacił za nas Bóg – Człowiek, aby wśród zgiełku słów odnaleźć moc kochania”.

24 marca o godzinie 17.00 rozpoczął się tradycyjny kiermasz. Goście mogli zakupić świąteczne stroiki i ozdoby przygotowane przez dzieci, a potem raczyli się pysznym ciastem, kawą i herbatą w szkolnej kawiarence. Od godziny 17.30 do 18.00 trwała licytacja.

Punktualnie o godzinie 18.00 rozpoczęły się Misteria w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Aktorzy z klas 5-7 doskonale spisali się w swoich rolach. Słowa wypowiedziane na scenie zapadły nam głęboko w pamięć. Występ uświetniły piękne pieśni zaśpiewane przez chór szkolny.

„Niech drogą waszego życia będzie miłość.
Cokolwiek uczynicie drugiemu człowiekowi, mnie uczynicie”.

Niech te słowa będą naszym drogowskazem i poprowadzą nas do ludzi smutnych, samotnych, ubogich, chorych, cierpiących...

Więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu!
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 43

Odsłony: 265