dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 25, luty 2018 K. Świergosz

Pierwszy Wielki Turniej Gier Planszowych

W naszej szkole nie brakuje miłośników różnych gier i współzawodnictwa. Nic jednak bardziej mylnego, że tylko gry komputerowe potrafią zainteresować współczesnych nastolatków. Część z nich spotkała się bowiem we czwartek, 15 lutego, czyli tuż przed feriami, by spróbować swoich sił w pierwszym Wielkim Turnieju Gier Planszowych.

Podczas dwugodzinnej zabawy, trzyosobowe zespoły walczyły o palmę pierwszeństwa. Maszyna losująca wybierała dla uczestników zmagań gry spośród 9 dostępnych (m.in. Labyrinth, Carcassonne, Grzybobranie, Super Farmer, Monopol, Granie w zdanie, Cracoviana). Przybyłe grupki uczniów reprezentowały klasy: 4a, 6a, 6b, 7a i 7b. Ostatecznie, jednopunktowe różnice ustaliły wyniki rozgrywek. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z klasy 6b: Maja, Milena i Nikola, drugie – chłopcy z 6a: Filip, Grzegorz i Maciej, zaś trzecie – męska reprezentacja klasy 4a: Antoni, Szymon i Szymon. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne spotkania.

 

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Gra w „planszówki” m.in.:

  • rozwija logiczne myślenie, uczy planowania działań,
  • uczy zasad współzawodnictwa,
  • rozwijają wyobraźnię,
  • uczy współpracować, a równocześnie działać w pojedynkę,
  • ćwiczy koncentrację uwagi oraz pamięć,
  • bawi starszych i młodszych :).

Nie czekaj, zaplanuj swój udział w grze!

 

 

Odsłony: 264