egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: piątek, 27, październik 2017 Z. Kania

 

Udział klasy 5c i 7b w projekcie ekologicznym „Oczyść atmosferę”

          W miesiącu październiku 2017 uczniowie klasy 5c i 7b wzięli udział w projekcie „Oczyść Atmosferę” organizowanym przez Ośrodek Działań Ekologicznych ”ZRÓDŁA”.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy i świadomości ekologicznej uczniów, a za ich pośrednictwem przekazanie rodzicom informacji na temat skutków zanieczyszczeń powietrza, zmiany nawyków dotyczących spalania paliw stałych i wyboru środków komunikacji.

Zajęcia odbywały się w formie warsztatów w szkole oraz w terenie w okolicach Parku Zdrojowego w Swoszowicach. Uczniowie pod okiem trenerki, pani Anny Chomczyńskiej-Czepiel poznali dokładny skład powietrza oraz czynniki wpływające na jego zanieczyszczenie, wykonali różnorodne doświadczenia, zastanawiali się i dyskutowali, jak skutecznie działać na rzecz ograniczenia emisji spalin, co zmieniać w swoich nawykach, by jak najmniej szkodzić środowisku. W terenie uczniowie zdobywali wiedzę, bawiąc się w naukowców obserwowali rośliny, porównywali skalę porostową, oceniali skutki zanieczyszczenia powietrza.

Po zakończeniu zajęć przez tydzień obserwowali powstawanie zanieczyszczeń w różnych miejscach naszej szkoły i z zadowoleniem stwierdzili, że w niektórych pomieszczeniach zanieczyszczeń w zasadzie nie mamy, ale w innych, zwłaszcza od strony ulicy daje się je zauważyć.

W projekt zaangażowani byli również nauczyciele naszej szkoły: pani Dyrektor Ewa Tomczyk, pani wicedyrektor Marzena Mazurek i pani Zofia Kania.

Koordynator ds. ekologii Zofia Kania

 

 

Odsłony: 199