Wykaz ksiazkipodręczników na rok szkolny 2017/2018

Opublikowano: środa, 06, grudzień 2017 P. Kulka

Skok przez skórkę czwartoklasistów

4 grudnia, w święto górników, odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Nasi czwartoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet starszych uczniów. Nim to jednak nastąpiło musieli, wzorem siarczanych górników, wykazać się wiedzą, umiejętnościami i talentem. Zostali poddani szeregowi prób, podczas których zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i plastyczne. Klasy musiały również odpowiedzieć na pytania dotyczące naszej szkoły oraz z uśmiechem na ustach wypić sok z cytryny.  W roli wprowadzających młodszych kolegów w świat klas starszych wystąpili reprezentanci klasy siódmej. Surowo oceniali każde zadanie. Tu nie było taryfy ulgowej! W końcu to już czwarta klasa. Gdy wszystkie próby zostały zaliczone, przyszedł czas na tradycyjny „skok przez skórkę”. To była najprzyjemniejsza chwila dla niemal setki czwartoklasistów. Technik przeskakiwania było tyle, ilu skaczących. Najwięcej emocji wzbudziły jednak ostatnie skoki, do których zostały zaproszone nowe nauczycielki w naszej szkole: wychowawczynie klas 4a – pani Katarzyna Świergosz oraz 4d- pani Katarzyna Laszczyk-Szustka. Panie przeszły (a właściwie przeskoczyły) tę próbę śpiewająco. Wszystkim czwartoklasistom i ich wychowawcom serdecznie gratulujemy. Witajcie wśród starszaków!

Patrycja Kulka

Agnieszka Smoleń-Zaborska