Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017 M. Cieślik

„STARS – Rowerem do szkoły”

Z radością informujemy, że w czerwcu 2017 roku nasza szkoła otrzymała brązową gwiazdkę w projekcie „Stars”. W bieżącym roku szkolnym pragniemy zaplanować nasze działania tak, aby udało nam się zdobyć srebro. Dlatego wszystkich, którzy lubią jazdę na rowerze, prosimy o pomoc.

Przypominamy, że nadrzędnym celem projektu jest zwiększenie liczby uczniów podróżujących do i ze szkoły rowerem, którzy wcześniej byli dowożeni samochodem. Program akredytacji skupia się na wspieraniu społeczności szkół podstawowych (nauczycieli, rodziców i uczniów) w stwarzaniu większych możliwości w zakresie jazdy na rowerach.

W tym roku udało nam się zorganizować warsztaty w klasach trzecich pt: „Cykloedukacja” – dotyczące praktycznych aspektów poruszania się rowerem po mieście. W czasie zajęć wyjaśniono także podstawowe pojęcia związane z rowerem – elementy jego budowy, zalety dla środowiska oraz znaki drogowe.

Jednym z ważnych działań było także wyposażenie szkoły w nowe stojaki rowerowe.

Ogłoszono również konkurs literacki na temat wycieczek rowerowych.

W kolejnych miesiącach chcemy ponownie zaangażować uczniów do zaprojektowania koszulki rowerzysty, zorganizujemy spotkanie z serwisantem, zaplanujemy wycieczki rowerowe oraz konkurs fotografii. Ważnym przedsięwzięciem będzie zorganizowanie przejazdu jubileuszowego „43 rowery na 135 - lecie szkoły” oraz udział w Rowerowym Maju.

Marta Cieślik, Piotr Pytel, Dominika Kozioł

cykloedukacja