dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: czwartek, 19, październik 2017 Administrator

Kraków, 22.10.2017r

Droga Redakcjo!

          Ostatnio w mojej szkole obchodzony był Jubileusz 135-lecia jej powstania. Z tej okazji zorganizowana została uroczystość, na którą zaproszeni zostali: uczniowie, nauczyciele, nauczyciele-emeryci, rodzice, przedstawiciele Rady Miasta Krakowa i Tarnobrzega. Przybyli też niespodziewani goście z innej Galaktyki, o czym chciałbym w tym liście opowiedzieć.

          Tajemniczymi gośćmi były Ufo-dzieci. Przyleciały do nas z odległej planety Ufolandii. Na pierwszy rzut oka niczym szczególnym nie różniły się od nas. Jednak po dłuższej chwili obserwacji zauważyłem, że te dzieci są smutne, nie rozmawiają ze sobą, za to cały czas zerkają na ekrany swoich urządzeń elektronicznych.

          Okazało się, że pewnego dnia przeczytały o naszym jubileuszu w internecie. Z zamieszczonej informacji dowiedziały się również, że w Szkole Podstawowej nr 43 uczą się bardzo szczęśliwe i wesołe dzieci. Zaciekawione postanowiły polecieć do tego miejsca. Odpaliły więc swój ufo-statek i w kilka chwil znalazły się na miejscu. Kiedy weszły do szkoły, spotkały zupełnie inne od nich dzieci. Radosne, uśmiechnięte, wesołe - po prostu szczęśliwe!

          Zobaczyły piękne występy. Poznały historię powstania naszej szkoły. Dowiedziały się, że w tym miejscu dawniej znajdowały się pokłady siarki, na ulicach panował strach, a czarownice z Łysej Góry latały aż pod chmury.

          Ufo-dzieci postanowiły pozostać z nami na zawsze, a wiadomość o szkole przekazać drogę elektroniczną Radzie Planety, w nadziei, że podobna powstanie w odległej Galaktyce...

Ja byłem częścią tego przedstawienia. Miałem zaszczyt tańczyć krakowiaka. Będąc tam - na scenie - czułem wielką dumę i radość! Skrzydła rosły mi u ramion na myśl, że mogę uczyć się w tak wspaniałej Szkole. Szkole, która ma swoje tradycje i historię. Szkole, która daje mi poczucie bezpieczeństwa i do której idę z uśmiechem na buzi.

Pozdrawiam serdecznie,

Szczęśliwy uczeń - Tomasz Mucha 3a.

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 1014