dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: wtorek, 10, październik 2017 L. Comber, K. Gajewski

 

Wymiana z Belgią - wrzesień 2017

W dniach 23.09 - 29.09.2017r. odbył się drugi etap wymiany polsko-belgijskiej. Trzynastu uczniów naszej szkoły, po kilku miesiącach rozłąki, miało okazję odwiedzić swoich belgijskich kolegów i ich rodziny w Diest i Hasselt.

W trakcie pobytu uczniowie mieszkali z rodzinami belgijskimi, spędzali wspólnie czas wolny, poznawali belgijskie obyczaje kulturę, styl życia i kuchnię. Oczywiście przy tej okazji stale szlifowali swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Pierwszy dzień pobytu uczniowie spędzili na zakwaterowaniu i poznaniu rodzin, u których mieli gościć do końca tygodnia. Drugiego dnia uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych w partnerskich szkołach (zajęcia sportowe, kulinarne, gry miejskie), zwiedzali Diest i Hasselt. Wieczorem każda ze szkół zorganizowała wieczór na kręgielni.

Podczas kolejnych dni niezapomnianych wrażeń dostarczyły wycieczki do Antwerpii, największego portu w Belgii, oraz do parku krajobrazowego w Ardenach. W ostatnim dniu uczniowie zarówno w Diest jak i Hasselt uczestniczyli w zajęciach artystycznych, podczas których samodzielnie wykonali pomysłowe prace.

Dzięki wymianie uczniowie zdobyli niezwykłe doświadczenia. Mieli okazję poznać nowy kraj, inną kulturę, ale przede wszystkim nawiązali nowe znajomości i przyjaźnie.

Luiza Comber

Krystian Gajewski

 

Odsłony: 546