dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

 egzam

 Egzamin ósnoklasisty

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

Opublikowano: niedziela, 21, maj 2017 L. Comber

 

WYMIANA Z BELGIĄ MAJ 2017

W ramach partnerskiej współpracy ze szkołami w Diest i Hasselt w Belgii uczniowie SP 43 uczestniczą w wymianie polsko-belgijskiej. W dniach 7 - 11 maja 2017 r. odbył się pierwszy etap kolejnej już edycji wymiany. Uczniowie naszej szkoły gościli w Krakowie swoich kolegów z Belgii. W tym roku w wymianie wzięło udział czternaścioro uczniów z klasy 5a i 5b.

Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym wizytę Belgów zorganizowaliśmy tzw. Tydzień Belgijski, w ramach którego   zachęcaliśmy do wspólnego poznawania tego kraju. Wzięli w nim udział uczniowie klas I - VI, którzy tworzyli prace plastyczno – językowe i prezentacje multimedialne o Belgii. Najciekawsze zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej.

W niedzielę mogliśmy poznać gości i zabrać ich do naszych domów. Ten dzień Belgowie spędzili u rodzin goszczących. Natomiast od poniedziałku obowiązywał program przygotowany specjalnie na przyjazd grupy belgijskiej.

Poniedziałek zaczęliśmy o zajęć integracyjnych na sali gimnastycznej, pokazaliśmy gościom naszą szkolę, a potem wyruszyliśmy na wycieczkę po Krakowie pokonując Trasę Królewską. Następnie meleksami udaliśmy sie na Kazimierz skąd autokarem wróciliśmy do szkoły.

We wtorek Belgowie zwiedzali obóz Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu. Jak sami nam później mówili była to dla nich wycieczka pełna przemyśleń, którą bardzo wewnętrznie przeżyli. W środę po wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce uczniowie belgijscy z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach artystycznych i zajęciach sportowych zorganizowanych w naszej szkole. W ostatnim dniu wymiany uczestniczyliśmy w rejsie statkiem po Wiśle Po pożegnalnym obiedzie w szkole i wręczeniu upominków pożegnaliśmy Belgów. Czekamy na rewizytę już we wrześniu.

Luiza Comber

 

wymiana_V2017_

 

Odsłony: 523