Wykaz ksiazkipodręczników na rok szkolny 2017/2018

Opublikowano: wtorek, 14, luty 2017 R. Podlasińska

PierwszeKrokiNaSniegu

Podsumowanie pilotażowego programu pn. „Pierwsze kroki na śniegu”

Dnia 14 marca 2017 roku zakończył się dla naszej szkoły drugi pilotażowy miejski program nauczania jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci szkół podstawowych – „Pierwsze kroki na śniegu”. Organizatorem projektu była Gmina Miejska Kraków, a realizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków "Wschód".

Program rozpoczął się 13 lutego 2017 roku i przewidywał 5 bezpłatnych wyjazdów danej klasy IV- V szkoły podstawowej na stok w Sieprawiu, gdzie odbywały się nauki z technik jazdy na nartach lub snowboardzie. Każdorazowe zajęcia trwały 90 minut, a dzieci bezpłatnie miały zagwarantowany profesjonalny sprzęt narciarski, naśnieżony stok oraz transport z i do Krakowa. Po zajęciach  organizatorzy zapewnili dodatkowo ciepłą herbatę .

Nad prawidłowym nauczaniem i bezpieczeństwem dzieci czuwało 6-ciu wysoko wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa i snowboardu.

W programie trwającym od 14 lutego do 14 marca udział wzięło ponad 60 dzieci z naszej szkoły. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Dzięki sprzyjającej pogodzie zrealizowaliśmy wszystkie wyjazdy na stok narciarski.

Ostatnie dwa wyjazdy do Sieprawia pokazały, że dzieci dość szybko opanowały podstawowe umiejętności narciarskie. Zjeżdżały już z wierzchołka najwyższego stoku narciarskiego. Bez problemów korzystały z długiego wyciągu narciarskiego. Próbowały swoich sił podczas zjazdu slalomem między ustawionymi na stoku tyczkami.

Dziękujemy rodzicom: p. Iwonie  Kostrz, p. Katarzynie Szpulak oraz p. Jadwidze Żak za pomoc i wsparcie podczas wyjazdów do Sieprawia.

Pierwsze kroki na śniegu - podsumowanie (galeria)

Opiekunowie:

p. Danuta Torba

p. Piotr Pytel

Koordynator:

Renata Podlasińska

„Narciarskie ostatki”

W dniu 28 lutego uczestnicy projektu „Pierwsze kroki na śniegu” wspólnie z instruktorami brali udział w narciarskich ostatkach.

Wielu uczniów przygotowało sobie śmieszne stroje. Swoje kaski i kombinezony przyozdobili różnymi, kolorowymi gadżetami.

Pogoda dopisała, dzieci z uśmiechem szusowały na stoku.

Już wszyscy nieźle sobie radzą na wyciągu narciarskim.

Każdy z zapałem szlifuje technikę jazdy na nartach lub snowboardzie.

Kilkoro uczniów ćwiczących na nartach już zjeżdżało z najwyższego stoku w Sieprawiu, co było nie lada wyczynem.

Jeden z instruktorów, wykorzystując kamerę rejestrował nasze poczynania na stoku.

Czekamy na filmik, który zamieścimy na stronie naszej szkoły.

Zostały nam jeszcze tylko dwa wyjazdy w marcu.

Pierwsze Kroki na Śniegu - III turnus (galeria)

Nasze zmagania na stoku w Sieprawiu

Od 14 lutego uczniowie klas czwartych i piątych wyjeżdżają na stok narciarski do Sieprawia.

Pod czujnym okiem sympatycznych instruktorów poznają tajniki jazdy na nartach i snowboardzie.

Narciarze uczą się hamowania pługiem, ćwiczą łuki płużne i christianię ( skręty nazywane także kristjanią).

Snowboardziści trenują ześlizgi na desce, jazdę tzw. liściem oraz zatrzymywanie się , próbują także skręcać przenosząc ciężar ciała w odpowiedni sposób.

Największym jednak wyzwaniem jest wyjazd wyciągiem narciarskim.

Narciarzom łatwiej jest utrzymać równowagę na wyciągu, snowboardziści często wypinają się, kończąc jazdę w połowie stoku.

Wszyscy jednak ambitnie szlifują technikę, zgodnie z powiedzeniem instruktorów „ jak się nie wywrócisz – to się nie nauczysz”.

Już podczas drugiego wyjazdu na stok , w wypożyczalni większość samodzielnie zakładała buty narciarskie i zapinała je na klamry, oraz wiązała sznurówki przy butach snowboardowych.

Nasze wyjazdy to taka mała „ szkoła życia”. Bez mamy, taty też musimy sobie poradzić w różnych sytuacjach.

Wśród dzieci panuje bardzo dobra atmosfera. Jedni pomagają drugim przy zakładaniu kasków, wiązaniu butów, zapinaniu klamer.

Przed nami jeszcze trzy wyjazdy na stok. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i uda nam się zrealizować projekt w całości.

Pierwsze Kroki na Śniegu - II turnus (galeria)

„Pierwsze kroki na śniegu”

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie, który ma na celu naukę jazdy na nartach lub na snowboardzie.

Dzieci z klas 4a, 4b, 4c oraz 5a, 5b wyjeżdżają w każdy wtorek na stok narciarski w Sieprawiu.

W wypożyczalni otrzymujemy kaski, narty lub deskę snowboardową oraz buty.

Pod opieką sympatycznych instruktorów uczymy się podstawowych elementów technicznych.

Korzystamy także z wyciągu narciarskiego.

Po zakończonych zajęciach pijemy gorącą herbatę z cytryną i autokarem wracamy pod szkołę.

Mamy nadzieję, że dzięki tym wyjazdom nauczymy się poprawnie jeździć na nartach i snowboardzie.