egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 04, listopad 2019 A. Sikora

korowod swietych

Dnia 31 października w Szkole Podstawowej nr. 43 w Krakowie odbył się II Korowód Świętych przygotowany przez chętnych uczniów pod kierunkiem p. Agnieszki Sikory i księdza Bartłomieja Nawary. Korowód rozpoczął się od przypomnienia czym jest świętość i jak ją osiągnąć. W rytm piosenki „Gdy wszyscy Święci idą do nieba”  na korytarze wkroczył barwny „korowód świętych”. Uczniowie przebrani za wybranych przez siebie świętych zaprezentowali ich życie oraz atrybuty. Mogliśmy poznać między innymi św. Weronikę, św. Oliwię, św. Kingę, św. Jadwigę,św. Kunegundę, św. Maryję, św. Annę, św. Piotra, św. Marka, św. Floriana, św. Jana Pawła II i wielu innych świętych.

Do organizowania korowodów zachęcał papież Franciszek. Chciał, aby pokazywać, że święci to radość, miłość i żeby wspólnie razem iść do nieba. Każdy z nas ma w sobie poczucie, żeby być świętym i dobrze postępować. Przykład, jaki dają nam święci, przyciąga innych, którzy biorą udział w Korowodzie.

Organizując Korowód tworzymy wspólnotę, która kroczy po śladach świętych. Wierzymy, że oni są wśród nas. Jest to najlepsze przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

A. Sikora

 

 

Odsłony: 66