egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 23, wrzesień 2019 K. Świergosz


Zakropkowana SP43

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności i dobrej zabawy. W naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy go, organizując aż dwie aktywne przerwy, podczas których zapraszaliśmy do nieskrępowanej zabawy twórczej.

Skąd pomysł na MDK?

Jak podają media elektroniczne, Międzynarodowy Dzień Kropki po raz pierwszy zorganizowany został w 2008 roku. Inspiracją dla inicjatorów tej uroczystości była historia małej Vashti, bohaterki książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Dzięki pomysłowi nauczycieli plastyki, dziewczynka przełamała swoją nieśmiałość i uwierzyła we własne siły, zaczynając właśnie do stworzenia własnej kropki. Właśnie od tego maleńkiego znaczka wszystko się zaczęło. 

O co chodzi?

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które pozwala wyzwolić kreatywność, pozytywne emocje, zachęcić do podejmowania prób twórczych. Każdy uczestnik zabawy ma możliwość stworzyć dowolną pracę –w naszej szkole każda osoba, która pojawiła się na auli podczas dużych przerw, mogła wybierać pomiędzy łączeniem różnokolorowych kropek w dowolne konstrukcje, grą w „zaokrąglone” statki, uzupełnianiem dyktand graficznych. Każde powstałe w ten sposób dzieło mogło pojawić się na tablicy prezentującej kropkowe wytwory. Niektórzy uczestnicy zabawy przywdziewali na siebie kapelusze, okulary, wąsy pełne kropek. Byli i tacy, którzy fotografowali się w stroju Hiszpanki (oczywiście pełnym kropek) i śmiali się przy tym do rozpuku.

Kto się jeszcze w to bawi?

Jeśli można wierzyć Internetowi, obchody Międzynarodowego Dnia Kropki organizowane są w 108 krajach świata i przypadają na 15 września. W tym roku polskie szkoły zostały „zakropkowane” w poniedziałek 16 października.

Odsłony: 142