egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 27, maj 2019 L. Comber


Wizyta uczniów z Belgii w ramach wymiany polsko-belgijskiej

W dniach 12-16 maja odbyła się kolejna edycja wymiany z Belgią. Piętnaścioro  uczniów  klas szóstych gościło w swoich domach kolegów z dwóch miast belgijskich - Diest i Hasselt.  W tym czasie razem brali udział w zajęciach integracyjnych w szkole,  zwiedzili Stare Miasto, Wawel, najstarszą część Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wiele innych atrakcji Krakowa.

Uczniowie belgijscy udali się na wycieczki do kopalni soli w Wieliczce oraz do Oświęcimia. W środę Polacy i Belgowie  uczestniczyli w warsztatach artystycznych  i zajęciach sportowych w naszej szkole.  W ostatnim dniu pobytu wszyscy świetnie się bawili w parku trampolin. Niedzielę, popołudnia i wieczory uczniowie spędzili wraz ze swoimi polskimi kolegami i ich rodzinami. Było to pięć dni niezapomnianych wrażeń, wielu atrakcji, poznawania innego języka, kultury oraz odkrywania piękna naszego miasta.

Belgijscy goście, mimo kapryśnej aury,  byli zachwyceni Krakowem, ale przede wszystkim polską gościnnością i rodzinną atmosferą.

Już niedługo, na przełomie  września i października,  nasi uczniowie udadzą się z rewizytą do Belgii.

Luiza Comber

Krystian Gajewski

 

 

Odsłony: 398