dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

 
Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego


 
Wykaz ksiazkipodręczników na rok szkolny 2017/2018

Aktualności

Opublikowano: wtorek, 12, grudzień 2017
B. Boroń

kiermasz

Opublikowano: niedziela, 10, grudzień 2017
K. Jurkowska

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

Jak co roku, również i w tym bierzemy udział w akcji „Gwiazdka dla zwierzaka”. Zbiórka darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt organizowana jest przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Czytaj więcej: Gwiazdka dla zwierzaka

Opublikowano: środa, 06, grudzień 2017
P. Kulka

 

Skok przez skórkę czwartoklasistów

 

Czytaj więcej: Skok przez skórkę czwartoklasistów

Opublikowano: środa, 29, listopad 2017
M. Cieślik

Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny…

      W tym roku nasza szkoła bierze udział  w akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych. Idea akcji zakłada kontynuowanie oraz zacieśnianie współpracy Policji z placówkami oświatowymi.

Czytaj więcej: Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny…

Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017
M. Cieślik

 

 „STARS – Rowerem do szkoły”

            Z radością informujemy, że w czerwcu 2017 roku nasza szkoła otrzymała brązową gwiazdkę w projekcie „Stars”. W bieżącym roku szkolnym pragniemy zaplanować nasze działania tak, aby udało nam się zdobyć srebro. Dlatego wszystkich, którzy lubią jazdę na rowerze, prosimy o pomoc.

Czytaj więcej: „STARS – Rowerem do szkoły”

Opublikowano: niedziela, 26, listopad 2017
K. Kubala

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI- PODSUMOWANIE

 

W tym roku Dzień Życzliwości obchodziliśmy 20 listopada. W poprzedzającym go tygodniu Uczniowie mogli przez cały tydzień wrzucać do „skrzynki życzliwości” serdeczne życzenia i pozdrowienia dla wybranych przez siebie osób.

Czytaj więcej: DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI- PODSUMOWANIE

Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017
A. Smoleń-Zaborska

 

„Ocalić od zapomnienia …”

13 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pieśni patriotycznych. Celem konkursu była popularyzacja utworów o treściach patriotycznych, a także „ocalenie od zapomnienia” pięknej polskiej tradycji pieśni, które noszą w sobie wspomnienie ważnych momentów historii naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej: „Ocalić od zapomnienia …”

Opublikowano: niedziela, 12, listopad 2017
A. Smoleń-Zaborska

„Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc”


                Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Czytaj więcej: Apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Opublikowano: środa, 25, październik 2017
M. Radziak

Ślubowanie klas pierwszych

24 października nadszedł długo oczekiwany dzień przez najmłodszych uczniów naszej szkoły-ślubowanie klas pierwszych. Na tę uroczystość przybyli: Pani Dyrektor Ewa Tomczyk, Pani Wicedyrektor Marzena Mazurek, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele i wychowawcy. W ich to obecności uczniowie zaprezentowali szereg nabytych w toku dotychczasowej nauki umiejętności. Wykazali się znakomitą pamięcią poprzez deklamację wierszy, wiedzą na temat naszego kraju i bezpieczeństwa na drodze, a także pokazali, iż potrafią pięknie śpiewać.

Czytaj więcej: Ślubowanie klas pierwszych

Opublikowano: czwartek, 19, październik 2017
Administrator

Kraków, 22.10.2017r

Droga Redakcjo!

          Ostatnio w mojej szkole obchodzony był Jubileusz 135-lecia jej powstania. Z tej okazji zorganizowana została uroczystość, na którą zaproszeni zostali: uczniowie, nauczyciele, nauczyciele-emeryci, rodzice, przedstawiciele Rady Miasta Krakowa i Tarnobrzega. Przybyli też niespodziewani goście z innej Galaktyki, o czym chciałbym w tym liście opowiedzieć.

Czytaj więcej: 135-lecie naszej Szkoły